Перейти до основного вмісту

Молдавська кухня

Молдавська кухня

Історія та формування молдавської кухні

Походження молдавської кухні, як і будь-який інший, пов'язане насамперед із географічним становищем країни. Територія, на якій знаходиться Молдова, має необхідні умови для забезпечення себе овочами, фруктами, м'ясом птиці та худоби. Процес розвитку молдавської кухні, як і будь-якої іншої країни, не був позбавлений впливу національних кухонь найближчих держав – грецької, турецької, єврейської та української. Незважаючи на це, молдавська кухня є кухнею, що має свої індивідуальні особливості. Загалом молдавська кухня досить самобутня. Незважаючи на значні впливи з ближнього та далекого зарубіжжя, а також впливи різних етнічних груп, молдавське кулінарне мистецтво спромоглося сформувати свою унікальну національну кухню.

Особливості молдавської кухні

Якщо говорити про регіональну відмінність, то можна сказати про відмінності південної та північної частини Молдови. Такий момент можна виділити, говорячи про південні регіони, в яких переважають азіатські рецепти – страви з баранини, овочі, вино. У північній частині більш характерне використання свинини, фруктів, а з напоїв горілка зустрічається частіше, ніж вино. Якщо розглядати загалом, молдавська кухня пропонує найбільшу кількість страв готуватися з овочів – баклажанів, гарбуза, кабачків, перцю, кукурудзи, квасолі. Технологія приготування овочів дуже різноманітна. Це може бути і варіння, і пропарювання, і обсмажування.

Мамалига – традиційна страва молдавської кухні

Якщо виділяти найчастіший інгредієнт для приготування шукай, то в молдавській кухні це буде кукурудза. З кукурудзи в Молдові готують досить різні види страв: олію, борошно та навіть безалкогольні напої. З кукурудзи в Молдові готували різні види рецептів страв – мамалигу, супи, хліб. Окреме слово слід сказати про мамалигу, оскільки це страва, яка взяла свій початок виключно як селянська їжа. А в сучасній молдавській кухні https://kashevar.com/ua/recipes/moldova мамалига зайняла свою нішу як одну з ресторанних страв. Мамалигу прийнято подавати з бринзою, молоком, вершками і навіть шкварками. Мамалига сама може виступати як продукт для приготування кукурудзяних коржів. Традиційний спосіб приготування мамалиги наступний - варять мамалигу в чавунному казані, потім викладають на скатертину, але форма котла зберігається, поділ на частини відбувається за допомогою нитки. Іншим інгредієнтом, який становить основу молдавської кухні, є квасоля та овочі, які складає основу більшості перших та других страв. Овочі зазнають гасіння, обсмажування або запікають, варять - набагато рідше.

М'ясні страви молдавської кухні

Молдавська кухня не обходить своєю увагою і різні види м'яса – яловичину, свинину та баранину. Найчастіше застосування м'яса та риби характерне для других страв, а технологія обробки – це жарка та гасіння. Приготування м'яса на залізних гратах, обмазаних салом, є однією з давніх традицій молдавської кухні, як і гасіння в порційних горщиках у спеціальній шафі для смаження. Говорячи про горщики, не можна не сказати, що така особливість є дуже характерною для оформлення молдавськими кухарями різних страв.