Російська кухня
Історія російської кухні
Російська кухня – традиційна кухня російського народу та інших народів, які мешкають на території Росії. Найбільш виражену основу російської кухні склала давньослов'янська кухня, кухні інших народів вплинули на російську кухню меншою мірою. Найбільш характерною ознакою російської кухні на етапах зародження була відсутність обробки їжі за допомогою обсмажування. Їжа готувалася в печі, тому варіння та мука були основним способом приготувати їжу. На сьогоднішній день жаріння займає на російській кухні рівнозначне місце з іншими видами обробки.
Якщо заглибитися історія російської кулінарії, приблизно XVI-XVII століття, можна побачити деякі особливості – російська кухня https://kashevar.com/ua/recipes/russia на той час була дуже різноманітної. Рецепт основної селянської страви був сумішшю вівсяного борошна з водою. Як доповнення виступали пироги, у рецептах яких використовувалась різна начинка – курятина, м'ясо, риба, сир, гриби, ягоди. У святкові дні могли бути присутніми печені страви – млинці, короваї, шишки з тіста.
Православ'я та російська кухня
Важливим чинником, який слід виділити, є релігійний вплив православної церкви на рецепти російської кухні, прикладом якого є пост. Пост займав досить тривалий час протягом усього року – приблизно 200 днів. У цей час накладалися обмеження вживання м'яса, котрий іноді риби. Пост наклав свій відбиток у вигляді наявності в російській кухні страв, приготовлених з грибів, круп, горіхів та інших пісних продуктів.
Тенденція розвитку релігійності у суспільстві значною мірою наклала відбиток на російську кухню. Багато досить відомих страв, що представляють російську кухню, якраз тісно пов'язані з різними релігійними святами. Перше, що слід виділити, це млинці, які традиційно готували на Масляну. Млинці готуються методом прожарювання або випікання рідкого тіста на розпеченій сковороді. Як правило, млинці мають круглу форму. Млинці можуть бути основою, в яку кладуть начинку у вигляді сиру, риби, і навіть червоної ікри. Іншим не маловажним блюдом російської традиції є кутя. Кутя приставляє собою кашу, приготовлену з цільних зерен пшеничної крупи, гречки або рису. Доповнюється шматочками фруктів, соком, маком, медом. Ця страва готується і подається в перший тиждень Різдва.
Інгредієнти рецептів російської кухні
Слід сказати, що географічне розташування та природні умови Росії дозволили створити кухню з великою кількістю різних страв та рецептів. Кількість застосовуваних продуктів у російській кухні також різноманітно.
Соління готувалися методом тривалого витримування концентрованому розчині солі. В основному соління піддавалися помідори, огірки, яблука, капуста, журавлина і багато інших овочів і фруктів.
Риба. Завдяки природним особливостям, у Росії завжди було багато риби. У російській кухні найпопулярнішою була червона риба, до якої, як не дивно, ставилися осетрові породи, а червоний слово означало високу якість продукту. Крім того, були популярні біломорський оселедець, карасі, окуні. Останні могли запікатися у сметані з додаванням прянощів. Також з риби готують рибний суп – юшку. Юшка – концентрований відвар з риби, своєрідний рибний бульйон із додаванням різних спецій чи овочів.
Не можна розповісти про російську кухню, не торкаючись теми молочних продуктів. Популярний у Росії сир застосовується у різноманітних випічках, і навіть використовується як самостійний продукт. Ще слід сказати про виробництво великої кількості сортів твердого сиру біля Росії.
Дичину. Тут можна сказати про використання у російській кухні м'яса диких птахів, що у воді чи лісі – тетеруків, рябчиків, куріпок тощо. У старі часи була виражена чітка ієрархія, дичину ділили на дичину царську (лебідь) та простонародну (рябчиків). Також слід сказати, що до певного періоду, наприклад, заєць і деякі види дичини вважалися не чистими, і їх м'ясо не використовувалося в російських рецептах.