Перейти до основного вмісту

Єврейська кухня

Єврейська кухня

Історія та традиції єврейської кухні

Історія єврейської кухні має унікальні особливості. Як і будь-яка інша, єврейська кухня має досить давню історію та пов'язані з нею кулінарні традиції. Єврейська кухня має давні традиції, засновані насамперед на релігійних переконаннях євреїв. Незважаючи на достатню міграцію єврейського народу та широке розселення, єврейська кухня змогла сформуватися як цілісні традиції кулінарного мистецтва. В історичному плані на єврейську кухню асимілювалися страви з інших культур та народів. Але цей факт зовсім не применшує самобутність та індивідуальність єврейської кухні.

Єврейська кухня та кашрут

Принципи приготування єврейських страв виходить із певного склепіння правил, званого кашрут. Зв'язки з цими розпорядженнями страви діляться на кошерні – якщо правила кашруту дотримані, і не кошерні – якщо правила ігноруються.

Ось тільки деякі основні правила кашруту:

  • вино, яке виготовлене не євреєм, вважається не кошерним;
  • допускається вживання м'яса жуйних парнокопитних тварин;
  • кошерними вважаються ті види риби, які мають луска і плавники, тобто сом чи стерлядь що неспроможні вважатися кошерними, поруч із крабами і різними молюсками;
  • похідні не кошерних тварин вживати заборонено, наприклад, чорна ікра не кошерна, оскільки вона від кошерної риби;
  • м'ясні та молочні продукти не можна разом зберігати та готувати.

Однак слід зауважити, що страва абсолютно будь-якої кухні, якщо вона задовольняє всі ці правила, в єврейській кухні вважається кошерною.

Ашкеназька та сефардська єврейська кухня

Важливо сказати про регіональні відмінності в єврейській кухні. https://kashevar.com/ua/recipes/jewish Два основні напрями склалися на кухні євреїв – ашкеназька та сефардська. Ашкеназька кухня сформувалася внаслідок розселення євреїв у європейському середовищі. Більшість євреїв, які жили в Європі, були досить бідні, тому рецепти та страви ашкеназької кухні відрізняються скромністю, аскетичним використанням продуктів. Сефардська кухня характерна для євреїв Близького Сходу та Середземномор'я. Для страв сефардської кухні, навпаки, характерне використання ширшого асортименту продуктів, ніж меню європейських євреїв.

Кулінарні традиції єврейської кухні

Далі слід сказати про деякі особливості технології приготування їжі серед єврейських кухарів. Процес приготування м'яса передбачає використання гусячого чи яловичого жиру. Переважно переважають у єврейській кухні густі супи, а в жарку пору року холодний борщ червоного кольору, приготований з картоплею, буряком та сушеними фруктами, а після охолодження приправлений сметаною та зеленою цибулею. Найпоширенішою основною стравою в кулінарії євреїв можна виділити кисло-солодке м'ясо. Ця страва має на увазі яловичину, приготовлену в кисло-солодкому соусі з додаванням цибулі, меду, сухарів чорного хліба, родзинок та оцту. Не можна не сказати про типову єврейську закуску, яку часто євреї вживають на сніданок – форшмак. Форшмак – це рибна страва, також звана як «їжа перед їжею». Основні інгредієнти, які містяться у форшмаку – це рибний фарш, хліб, яйця, молоко, цукор. Хоча форшмак і є однією з візитівок єврейської кухні, історія його походження тяжіє до Східної Пруссії. Не слід забувати про кондитерські вироби на єврейській кухні. Тут також не можна не відзначити впливу кухні Близького Сходу. Аналогічно з вищезгаданим регіоном, у євреїв користується популярністю прісне та пісочне тісто, проте євреї, додають більше яєць, швидше за все жовтки.