Перейти до основного вмісту

Англійська кухня

Англійська кухня

Історія англійської кухні

Англійська кухня увійшла в історію кулінарії як не дуже скрупульозна кухня. При цьому якість інгредієнтів, які використовують у своїх рецептах британці, завжди проходять ретельний відбір. Значний вплив на англійську кухню мали різного роду загарбники – римська імперія, германо-скандинавські племена. Щоденний раціон британців складали м'ясо худоби, дичини, сир, хліб та овочі з фруктами. В даному випадку така принципова відмінність між лаконічною британською кухнею і насиченою різними приправами і спеціями, кухнями континентальної Європи. Тим не менш, незважаючи на повну відсутність кулінарної фантазії, якою уславилася англійська кухня, традиції прийому їжі у Великобританії дуже консервативні. Розглянемо докладніше, в чому полягає ця консервативність: англійський сніданок настає о 8 годині ранку, потім о 13:30 слідує ленч, о 17:00, чаювання, до якого, як правило, подають булочки з родзинками та о 19:00 остаточний, повноцінний. вечеря. Таким графіком керуються не лише місцеві жителі, а й англійські заклади громадського харчування також.

Англійський сніданок та інші трапези англійської кухні

Сніданок, який починається о 8 ранку, характерний своєю принциповою відмінністю від сніданку, який пропонує французька кухня, що є кавою і булочкою. Англійський сніданок починається з широкого розмаїття досить простих продуктів – яєць, помідорів, бекону, помідорів, у сніданок також входить порідж – густа каша з вівсяних пластівців. Наступний пункт англійської трапези ленч – за часом він займає хвилин 30-40. Зазвичай у англійців ленч не завантажений надмірностями. У ленчі можна зустріти найпростіші рецепти британської кухні – це м'ясо, риба у поєднанні з овочами та пудинг. Рецептів пудингу, мабуть, існує безліч, як солодких, так і несолодких. Більше того, пудинг є своєрідною кулінарною візитною карткою Британії – англійською національною стравою. О 17:00 годині – традиційне чаювання з випічкою, але воно, на жаль, стає якимось атавізмом, незважаючи на британську традицію, що досить устала. Вечеря слідує о 19:00 і передбачає трапезу різними супами пюре з хлібом та олією. Другі страви англійської вечері вже не дивують простотою рецептів – це яловичі стейки різного рівня прожарювання, у поєднання з різними видами гарнірів – картоплею або овочами.

Запозичені рецепти страв англійської кухні

Як уже згадувалося раніше, британська кухня часто переймала рецепти страв у інших народів і об'єднувала рецепти територій, що входять до Об'єднаного Королівства. Тому слід навести приклади деяких рецептів регіональних страв. Така складова Великобританії – Уельс – може порадувати вас фруктовим хлібом, хлібцями на основі водоростей, грінками із сиру. Шотландія вносить наступний внесок у різноманітність англійської кухні https://kashevar.com/ua/recipes/britain – пісочні та вівсяні печива, телячі рубці, цибульний суп з куркою та чорносливом, яловичина, тушкована у пиві. Жителі Північної Ірландії доповнюють різноманітність завдяки стравам на основі картоплі – колканон та чамп.

Особливості англійської кухні

Якщо виділити найзагальніші тенденції, то англійська кухня, на відміну, наприклад, від французької, не вітає в рецептах страв використання соусів. Акцент робиться на смаку та приготуванні самої страви. М'ясні смажені страви прийнято трохи недосмажувати та подавати з кров'ю – це можуть бути біфштекси, стейки та інше. Супи у Британії також займають свою велику нішу, як говорилося раніше, суп обов'язково є частиною вечері. У рецептах англійських супів рідко можна зустріти багато спецій, так як за кулінарними традиціями Британії їх має бути в міру.

Англійська кухня та здорове харчування

На завершення хотілося б відзначити той факт, що у жителів Британії підвищено потяг до здорової їжі. Так, у кулінарній традиції Британії мало конкретики, але до усталених рецептів англійці підходять дуже відповідально. Щодо здоров'я, то хотілося б нагадати, що англійці у своїх рецептах використовують значну частину овочів.